Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Jeśli chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków, skieruj się na ten adres.

Gdy spotkasz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Wcześniej jednak ma miejsce ta wyczekiwana przez wiele kobiet chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol wieczności

Sprezentowanie ukochanej pierścionka to niezwykle stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają formę okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, iż od owego palca prowadzi żyła prowadząca wprost do serca, tytułowana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, że obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Na początku wykonywano je ze skóry, z łodyg tataraku, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Cennymi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano tylko wówczas, kiedy mężowie pragnęli zademonstrować swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, platyną oraz złotem, aczkolwiek surowce te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania zaledwie od paru stuleci, natomiast znaczący przyrost ich popularności można odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile na niego wydasz?

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na oświadczyny to pierścionek z platyny ze sporym diamentem, jednakże potencjał dowolnego łączenia przeróżnych metali i kamieni jest olbrzymi. Prócz diamentów stosuje się rubin, szafir czy topaz. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, a nawet drewno, niemniej jednak ciągle na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (różowego, żółtego i białego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, iż narzeczony musi zapłacić na niego minimum dwie miesięczne pensje. Cena pierścionka zależna jest od kilku czynników: użytego kamienia, ilości karatów, materiału czy designu, toteż każdy odszuka elegancki, nieprzeciętny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem uczucia oraz zaangażowania, dlatego jego cena nie ma ogromnego znaczenia. Istotne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Adres:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]