Duży wybór wisiorków srebrnych

Dowiedz się więcej o zawieszkach srebrnych.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, doskonale wygląda i charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla wyprodukowanych ze srebra ozdób bywają zabójcze. Przez nie metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem używać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro nie najlepiej znosi również kontakt z wilgocią i promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim schowamy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką albo wrzucić do foliowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.