Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Topaz mistyczny zamówisz na www.mystictopaz.pl.

Wspaniały blask i nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od lat cieszy się wielkim uznaniem miłośników biżuterii. Choć na pierwszy rzut oka może się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca i powlekany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – odcienie

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z jakim jest połączony. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre skutki daje wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Syberii.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Często używają go więc do produkcji naszyjników, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się również w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się też mnogość kolorów, dzięki której prościej możemy dobrać biżuterię do konkretnej kreacji.