Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Jeśli chcesz zamówić sklejkę Kraków, powinieneś odwiedzić ten adres.

Deski szalunkowe to istotny moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wykonane z innego surowca, jednakże najczęściej stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić budynki ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki mają także zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Dawniej w szalunkach na ogół stosowane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny obecnie używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy też wynajmem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]