Wyjątkowe projekty domów drewnianych

Co trzeba wiedzieć o domy drewniane projekty?

Drewniane domy to budowlany hit. Nowoczesna budowa powoduje, że takie nieruchomości nie tylko prezentują się wyjątkowo estetycznie, ale spełniają także inne kryteria. Czy w domach z bali można mieszkać przez cały rok? Jak wyszukać fachowca, który pomoże nam ziścić marzenie o posiadaniu ekologicznego domu?

Projekty domów drewnianych – nowatorska budowa

Całoroczne domy drewniane pojawiają się w polskim krajobrazie. Duża ilość zalet sprawia, że Polacy coraz częściej decydują się na zaprojektowanie takich domów. Najważniejsza kwestia – są one bardziej ekonomiczne niż domy z cegły. Nieznaczny ciężar nieruchomości oznacza niższe koszty. Nowoczesne domy drewniane szybciej się buduje, gdyż są wznoszone z prefabrykatów. Odchodzą także czynności związane z ze schnięciem tynków. Specjaliści podkreślają, że budowa może trwać zaledwie kilka miesięcy, dlatego konstrukcje drewniane stają się coraz bardziej powszechne. To połączenie innowacji z tradycją. Z jednej strony zachwycają tradycyjnym wzornictwem – wiele z nich jest stylizowanych na typowo tatrzańskie budynki. Z drugiej strony dzięki nowatorskim rozwiązaniom zapewniają komfort taki sam jak domy zbudowane z cegły.

Projekty domów drewnianych – surowiec naturalny

Domy drewniane nowoczesne to konstrukcje skonstruowane z surowca naturalnego, dlatego też wewnątrz panuje korzystny mikroklimat. Dzięki użyciu drewna osoby chorujące na alergie czują się po prostu lepiej. Domy z bali cechują się znakomitymi współczynnikami izolacji cieplnej, nie musimy wykonywać generującej ogromne koszty termomodernizacji. Dodatkowym atutem jest nieznaczna grubość ścian, dzięki czemu metraż domu jest większy. Domy drewniane można budować również zimą, bo wszystkie prace wykonywane są z pominięciem murowania. Kiedy postanawiamy zbudować całoroczne domy drewniane zwróćmy uwagę na to, żeby zaufać doświadczonym architektom.

Adres:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]