szalunki, wynajem szalunków

Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są z drewna, jednak spotyka się również wersje wykonane ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na wysokie koszty nie wszystkie firmy remontowe posiadają własne szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś naprawdę często spotykana usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich firm?

Kupno swoich szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, dobrze rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze nadmienić także o wygodzie, ponieważ przechowywanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować duże wydatki.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na usługi ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, iż szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Bardzo istotna będzie również obsługa kontrahenta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze z kolei wejść do sieci, by sprawdzić, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa piszą dotychczasowi kontrahenci.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]