Zastosowanie podpór szalunkowych

Jeśli chcesz zamówić podpory szalunkowe, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Pośród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant używany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią też stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością, są także łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również elementy wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, nowatorskimi rozwiązaniami oraz doskonałą jakością. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]