Jakie właściwości oraz zastosowanie ma sól himalajska?

Znajdź sól himalajską różową.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy wiesz jednak, iż posiada ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – czym jest?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się ślicznym różowym kolorem, który wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To oczywiście fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak oraz wygląd.

Jakie właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt różnorodnych minerałów oraz pierwiastków śladowych, co powoduje, że jest w znacznym stopniu bardziej pożywna aniżeli tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: co poniektórzy sugerują, że sól himalajska może wspierać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. W dodatku sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, iż ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp oraz żyrandoli solnych.

Jakie funkcje ma sól himalajska?

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze zastosowanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką czy też świeczką tealight stanowią piękny element ozdobny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i duże zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]