Antena DVB T – cechy typowe i elementy istotne

Zamów antenę naziemną na www.telmor.pl.

W przeważającej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był nieprzydatnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się również we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej niezwykle duży. W sklepach znajdują się anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się także wyjątkową odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej kupnie?

Wielka oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zastosować. Warto wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na szereg uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Uwzględnić należy zawsze ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]