Jakie wybrać rynny – metalowe czy PCV?

Jeśli szukasz rynnien metalowych, koniecznie sprawdź www.regamet.pl.

Systemy dachowe składają się z szeregu elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej gromadzenia się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować wyboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak zakładanie rynien. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny metalowe, PCV czy plastikowe – co kupić?

W asortymencie hurtowników znajdziemy systemy rynnowe wykonane z kilku surowców – między innymi z metalu czy też tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, jak bardzo jest on wystawiony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania trzeba zatem skonsultować z ekspertem.

Adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08