Lampy solne – zdrowotne właściwości

Dowiedz się, gdzie zamówić lampę solną naturalną, wejdź na ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały dużą popularność. Należy przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, gwarantującym przytulną aurę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić również korzyści zdrowotne?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie tylko ładne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a potem wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

W jaki sposób działają lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – działanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne ma lampa solna?

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi schorzeniami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy uważają, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń wytwarzanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie wzięte dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również potencjalne źródło wigoru i dobrego nastroju.

Adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]