Poznaj wiodących producentów drukarek 3D

Szukasz drukarki 3D? Odwiedź ten adres.

W ofercie CadXpert odnajdziesz wyłącznie urządzenia od uznanych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej sprzedaży, pracują m.in. w technologiach: FDM, SLA i PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad trzech dekad – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania i urządzenia. Ocenia się, że stosując drukarki 3D oraz pozostałe urządzenia Stratasys można nawet o 90 procent zredukować wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony. Główne założenia pracy ekspertów marki Stratasys to zapewnianie wysokiej jakości usług i drukarek 3D, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Najlepiej sprzedające się produkty asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Drugim uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs tworzy bardzo zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLS i SLA. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w autorskiej, nowej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest formą technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się ergonomiczną budową i łatwą obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, jak również drobiazgowym odzwierciedleniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można w krótkim czasie otrzymać tożsame makiety, do czego dąży się najczęściej w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie wykorzystywane w różnych gałęziach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany druk jest solidny oraz dokładny, a w trakcie procesu drukowania nie dochodzi do przesunięcia się warstw oraz nie występują odkształcenia.

Adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]