Jak zrobić stronę internetową w 10 minut – Poradnik krok po kroku

Twoja własna strona internetowa w dziesięć minut? Tak, to możliwe!

W tym poradniku dowiesz się Jak zrobić stronę internetową w 10 minut. Załóż własną stronę sam, bez umiejętności technicznych. W dzisiejszych czasach strona internetowa przestała być czymś luksusowym bądź trudno dostępnym. Narzędzie jakimi dawniej posługiwali się wyłącznie programiści, dzisiaj są tak przystępne, że posługiwać nimi może się osoba, nie mająca doświadczenia w branży tworzenia stron.

Wszystkie informacje na tej stronie są BEZPŁATNE.

Co zrobić zrobić aby stworzyć swoją pierwszą stronę internetową? Przede wszystkim poświęcić kilka minut na ten poradnik. Od ponad 8 lat zajmuję się tworzeniem stron internetowych oraz ich pozycjonowaniem. Dzisiaj chciałbym przekazać część tej wiedzy Tobie i pomóc Ci samodzielnie zaprojektować wymarzoną stronę www. Na tej stronie dowiesz się również m.in:

Jak zrobić stronę internetową w 10 minut dzięki kreatorowi stron

Jak stworzyć stronę www samodzielnie BEZ płacenia 1000 zł – 5000 zł firmie za stworzenie strony.

Jak zarabiać na swojej stronie

Jak połączyć ją z Facebookiem i mediami społecznościowymi

Jak samemu aktualizować stronę WWW.

Gotowy?

Zaczynajmy!

Jak założyć stronę internetową w 10 minut?


1-krokKROK 1: WYBÓR TEMATYKI STRONY INTERNETOWEJ

Najważniejszym Twoim zadaniem będzie zastanowienie się, czego Twoja strona internetowa ma dotyczyć. Może być to wizytówka Twojej firmy zawierająca dane kontaktowe, informacje o usługach, mapkę dojazdu czy formularz kontaktowy? A może chcesz założyć stronę internetową dla społeczności, klubu sportowego lub portal z lokalnymi informacjami? Możesz również założyć stronę np. o hobby, która w przyszłości może zarabiać dla Ciebie pieniądze. Pierwszym zadaniem przy robieniu strony internetowej jest zaplanowanie treści, które mają znaleźć się na stronie.

W dzisiejszym poradniku zatytułowanym “Jak założyć stronę w 10 minut” wykorzystamy prosty i szybki sposób na zrobienie strony internetowej z wykorzystaniem kreatora stron, który ułatwi Ci tworzenie strony internetowej.

cropped-tworzenie-strony-internetowej-w-10-minut-jakzrobicstrone24-1024x474


krok-2KROK 2: ZAPROJEKTOWANIE STRONY DZIĘKI KREATOROWI STRON

Kreator stron to świetne narzędzie, które pozwoli Ci założyć stronę internetową bez znajomości kodowania i innych kwestii technicznych. Wystarczy wybrać szablon (można też zbudować stronę zupełnie od zera), dostosować go i opublikować stronę pod swoją domeną! Zatem zaczynajmy.

Swoją pracę rozpoczynamy od rejestracji i założenia konta w najlepszym według mnie kreatorze stron, z którego sam korzystam. Chodzi oczywiście o kreator stron www WebWave (kliknij tutaj aby przejść do kreatora). Jest to polski produkt, który zdobywa coraz większe rzesze fanów na całym świecie. WebWave jest również polecany w poradniku i artykule: Jak założyć stronę internetową na Pracawsieci.net.

Charakteryzuje go niezwykle intuicyjna obsługa i świetny design projektów. WebWave non stop utrzymuje się czołówce najlepszych kreatorów stron w Internecie. W rankingu TOP5 najlepszych kreatorów zajmuje najczęściej pierwszą pozycję.

Kliknij tutaj i stwórz własną stronę w kreatorze WebWave

Rejestracji konta możesz możesz dokonać w kilkanaście sekund na stronie WebWavecms.com. Po wejściu na nią kliknij przycisk „Zacznij Teraz”.

webwave-krok2-zacznij

Teraz przeszliśmy do właściwego formularza. Przy jego pomocy możesz utworzyć nowe konto. Do wyboru masz drogę tradycyjną, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Facebooka. My pokażemy tę pierwszą opcję. Jak widać, wystarczy podać mail i utworzyć hasło. Następnie możemy już bez problemu korzystać z dobrodziejstw kreatora.

webwave-krok2-logowanie

krok 3 do stworzenia strony wwwKROK 3: WYBÓR SZABLONU I STWORZENIE STRONY INTERNETOWEJ

Jak już pewnie zauważyłeś, WebWave nie wymaga potwierdzenia rejestracji, dlatego budowanie strony rozpoczyna się tuż po rejestracji.

Z racji tego, że będzie to nasza pierwsza strona, zaczniemy od stworzenia witryny z szablonu. WebWave posiada świetne szablony, które możemy dostosować do własnych potrzeb. Mogą one świetnie służyć jako ‘szkielet’ Twojej pierwszej strony www, ponieważ w każdym szablonie możesz zmienić wszystko zgodnie ze swoimi potrzebami. A więc teraz czas na szablon! Jest ich całe mnóstwo, dlatego jest w czym wybierać. Poniżej przedstawiam kilka przykładowych szablonów do wyboru:

webwave-szablony-nowe

Zaraz po wybraniu opcji szablonu, pojawia się nam lista dostępnych szablonów WebWave. Możemy wybierać wzory według pożądanej tematyki i gustu. Najedź myszką na wybrany szablon i kliknij “Wybieram ten szablon“.

Teraz zostałeś przekierowany do właściwego edytora strony. W tle widzisz wybrany przez siebie szablon, a na pierwszym planie są podstawowe narzędzia pozwalające na edycję. Na pierwszy rzut oka narzędzie do tworzenia stron www WebWave sprawia wrażenie jakbyśmy korzystali z Photoshopa. Dodatkowo, cały czas jesteśmy prowadzeni przez samouczek. Każdy z dostępnych elementów na stronie może być edytowany. Wystarczy, że najedziesz myszką na pożądany fragment strony. Jeśli odpowiada Ci interfejs programów do obróbki graficznej, to z pewnością odnajdziesz się w panelu WebWave. Po lewej stronie mamy menu zawierające kolejno, od góry:

Kształty: które możemy dowolnie modyfikować i tworzyć z nich sekcje, na których możemy umieścić np. menu, przyciski czy treść.

webwave-krok3-ksztalty

Obrazy, galeria, slider, siatka obrazów. Dodatkowo otrzymujemy dostęp do banku zdjęć, które możemy wykorzystywać całkowicie bezpłatnie!

webwave-krok3-zdjecia

Ikony: w kreatorze WebWave znajduje się również darmowy bank ikon, z którego możesz dodać do swojej strony dowolną ikonkę. Co ważne, znajdują się tutaj dosłownie wszystkie wzory, jakie mógłbyś potrzebować, od Instagrama i Facebooka do PayPal i VISA. Dla każdej z ikon, możesz zdefiniować dowolny kolor.

webwave-krok3-ikony


Tekst, nagłówki: korzystanie z edytora tekstu na WebWave umożliwia nie tylko dodawanie treści i wybór czcionki. Możemy też z tego poziomu dodawać odnośniki do stron, wstawiać obrazy, filmy czy korzystać z predefiniowanych stylów tekstu, które przyspieszają tworzenie ładnych stron.

webwave-krok3-tekst


Menu strony: po wybraniu tej opcji kreator pokaże nam jak właściwie skonfigurować menu. Dobór poszczególnych elementów jest intuicyjny, a po zamknięciu okna możemy ponownie edytować zawartość menu lub zmienić jego wygląd.

webwave-krok3-menu


Przyciski: ta opcja umożliwia nam projektowanie wyglądu przycisku przed i po najechaniu na niego myszką. WebWave udostępnia nam opcje dodawania animacji, tworzenia cieni, zaokrąglania przycisku oraz wszelkich modyfikacji. No i oczywiście, przycisk jak to przycisk, może prowadzić do dowolnego miejsca w internecie, wystarczy tylko wybrać odpowiednią opcję.

webwave-krok3-przycisk

Mapy Google: ta funkcja nigdy nie była tak banalnie prosta! Wystarczy wybrać mapkę i wpisać wybraną lokalizację. To wszystko. Nie musimy nigdzie wklejać kodu, a stworzoną mapkę możemy umieścić w dowolnym miejscu.


webwave-krok3-mapy

Odtwarzacz Audio/Video: to kolejna funkcja, która jest banalnie prosta w obsłudze. Wystarczy dodać element video na swoją stronę www, po czym w panelu ustawień podać link np. do filmu na YT, który ma się wyświetlać. Dodawanie filmów na strony www jeszcze nigdy nie było takie łatwe!

webwave-krok3-wideo


W panelu elementów znajdują się jeszcze kilka opcji. Znajdziesz je w  ‘więcej elementów’. Stąd można wybrać dodatkowe elementy, które chcesz dodać na swoją stronę www.

Dodać na stronę możesz: licznik (pozwala na dodanie cyfrowego licznika który w atrakcyjny sposób będzie animował liczby), dowolny HTML, CSS, JS (pozwala na dodanie własnego kodu – jeśli umiesz kodować, to czemu tego nie wykorzystać?), newsfeed – lista artykułów (pozwala stworzyć bloga), menu języków (pozwala tworzyć dodatkowe wersje językowe strony), logowanie (pozwala zabezpieczyć wybrane podstrony żeby były dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników), formularz (czyli formularz kontaktowy).

webwave-krok3-wiecej

Ostatnią opcją na liście elementów są ‘Grupy elementów’. Wystarczy kliknąć w ikonę rakiety po lewej stronie i… naprawdę odlecieć. Ta funkcja pozwala dodawać do strony www całe gotowe sekcje strony www, które później możemy dowolnie edytować! Niesamowicie przyspiesza to tworzenie strony www. Możemy po prostu dodawać gotowe bloki elementów, a następnie podmienić tekst czy zdjęcia i gotowe! Mamy tu do wyboru następujące kategorie: menu, duże obrazy z tekstem, elementy z tekstem, galerie i lightboxy, tekst z ikonami, opinie i cytaty, układy tekstu, cenniki, układy obrazów, przyciski, listy artykułów i stopki. Sprawdźcie sami jak świetnie to działa!

webwave-krok3-grupy-elementow

Przejdźmy teraz do menu po prawej stronie. Jest to swego rodzaju przybornik, w którym możesz ustawić wszystkie możliwe opcje dla każdego elementu dodanego do strony www. Znajduje się tam również sekcja ‘pokaż na wielu podstronach’, jeśli dodasz jakiś element do ‘szablonu podstron’ (czyli po to żeby pokazywał się na wielu podstronach) to wtedy będzie się wyświetlał na wszystkich podstronach. Bardzo przyspiesza to pracę, bo zamiast dodawać na każdej podstronie oddzielnie stałe elementy, takie jak górna belka z logo i menu, możesz je dodać raz, a następnie umieścić w szablonie podstron. Wtedy na każdej podstronie będą się wyświetlać automatycznie w ten sam sposób.

Oprócz tego nasz przybornik umożliwia nam konfigurację witryny pod kątem SEO w jednym miejscu, dodawanie informację o cookies czy tworzenie stylów tekstów. Na samym dole przybornika mamy wgląd do utworzonych przez nas warstw, dzięki czemu możemy bardzo łatwo odnaleźć się w swoim projekcie i coś poprawić. Zasada działania panelu warstw jest bardzo prosta. To co znajduje się wyżej w panelu warstw jest ‘na wierzchu’ na stronie. Jeśli więc np. tekst chowa się pod obrazek, to na liście warstw wystarczy element tekstowy umieścić powyżej warstwy z obrazem i już tekst będzie na wierzchu – dotyczy to wszystkich elementów dodanych do twojej strony internetowej.

Ponadto, po kliknięciu na wybrany element strony możesz go dowolnie edytować. Dokonasz tego za pośrednictwem przycisków, które Ci się ukażą. Za ich pomocą możesz przesunąć dany element (oczywiście możesz robić to również za pomocą myszki na zasadzie ‘kliknij i przeciągnij), zamienić go z innym, czy zmodyfikować jego wymiary. Właściwość ta dotyczy zarówno tekstu, jak i elementów graficznych. Ponadto wybrane elementy możesz animować. Do dyspozycji masz kilkanaście sekwencji animacji.


Korzystanie z kreatora stron www WebWave umożliwia sprawne poruszanie się po wybranych elementach kreatora. Po zalogowaniu się do naszego panelu, mamy wiele opcji do wyboru, a najciekawsze z nich to:

  • Statystyki odwiedzin strony www
  • Poczta e-mail (możesz tworzyć własne skrzynki pocztowe w swoim adresie np. [email protected])
  • Przejść do panelu CMS

webwave-krok3-wiecej-opcji-strony


 4krok wybór planu w kreatorze stronKROK 4: WYBÓR PLANU I PODŁĄCZENIE DOMENY 

W tym momencie powinieneś posiadać już własną stronę zbudowaną w oparciu o możliwości i funkcje kreatora stron www WebWave. To jednak nie wszystko co oferuje ten rozbudowany kreator i edytor stron internetowych w jednym. W dowolnym momencie każdy użytkownik zyskuje możliwość przejścia na Pakiet Premium. Dzięki niemu właściciel otrzymuje stosowne profity, które znacznie ułatwiają prowadzenie strony czy jej promowanie i pozycjonowanie.

W dzisiejszych czasach posiadanie strony w domenie .pl to podstawa dla wizerunku Twojej strony. Domena to nazwa Twojej strony, którą musisz posiadać. Na przykład: jakzrobicstrone24.pl to moja domena. Dodatkowo, aby strona działała musi posiadać serwer (hosting) na pliki, zdjęcia itd. Na szczęście nie są to duże koszty.

Zaoszczędziliśmy sporo na samym stworzeniu strony, pamiętasz oferty firm, które oferują stworzenie strony internetowej za 1000, 2000 lub 3000 zł? My już mamy gotową stronę, czas na wykupienie domeny oraz serwera (czyli Pakietu Premium w WebWave) i nasza strona będzie gotowa.

WebWave posiada dwa plany w tym jeden całkowicie bezpłatny. W ramach płatnego planu otrzymujemy narzędzie do tworzenia responsywnych stron RWD (czyli takich, które są dostosowane do urządzeń mobilnych), nieograniczoną pojemność dysku, przepustowość, darmowy bank zdjęć, pomoc Premium po polsku oraz darmowy certyfikat SSL!

Jak uzyskać zniżkę na hosting?

Po przejściu do panelu Webmastera (to pierwszy ekran jaki widzisz po zalogowaniu się do WebWave) pojawia się komunikat o aktywnym rabacie na 50%. Żeby skorzystać z promocji na zakup hostingu Webwave, należy wybrać opcję “dowiedz się więcej”.

webwave-krok4-znizka

Po przejściu do podstrony z wyborem hostingu mamy do wyboru cztery pakiety, które uruchamiamy za pomocą opcji “wybieram”.

webwave-krok4-plan-1024x545

Po wszystkim, możesz cieszyć się 50% rabatem!

Jak otrzymać darmową domenę na Webwave?

Po opłaceniu hostingu, możemy otrzymać bezpłatnie domenę z końcówką .pl dla naszej strony. Wystarczy, że po dokonaniu płatności klikniemy w przycisk ‘odbieram darmową domenę’ w okienku, które się pojawi.

W tym panelu, możesz odebrać swoją darmową domenę w ciągu 30 dni od dokonania płatności za hosting. Jeżeli w ciągu 30 dni zmienisz zdanie, WebWave zwróci koszty zakupu Twojego hostingu.

Warto też wspomnieć, że na wszelkie usługi Webwave otrzymujemy Fakturę VAT.

W tym panelu, możesz odebrać swoją darmową domenę w ciągu 30 dni od dokonania płatności za hosting. Jeżeli w ciągu 30 dni zmienisz zdanie, WebWave zwróci koszty zakupu Twojego hostingu.

Warto też wspomnieć, że na wszelkie usługi WebWave otrzymujemy Fakturę VAT.

Jeśli już wykupiłeś u kogoś domenę wcześniej i chcesz ją podłączyć do swojej strony stworzonej w WebWave to, kliknij przycisk „zmień” znajdujący się w Twoim panelu użytkownika obok darmowego adresu Twojej strony. Następnie kliknij w przycisk ‘zmieniam’ i wybierz opcję ‘podłączam swoją domenę’.

webwave-krok4-wlasny-adres

webwave-krok4-wlasny-adres2

webwave-krok4-wlasny-adres3

Pozostaje wpisać nazwę swojej domeny i kliknąć ‘podłączam’. Pamiętaj, że domenę możesz podłączyć, wyłącznie korzystając z Pakietu Premium. Ostatecznie zmień ustawienia swojej domeny w miejscu gdzie ją zarejestrowałeś (np. nazwa.pl czy OVH) i zmień jej ustawienia żeby wskazywała na serwery WebWave: ns1.webwavecms.com ns2.webwavecms.com Gotowe!


Co wyróżnia WebWave na tle konkurencji?

Z przeprowadzonych badań wśród użytkowników jednoznacznie wynika, że najbardziej cenione jest wsparcie klienta. Korzystając z oferty WebWave, możemy liczyć na:

  • wsparcie online na czacie
  • kontakt telefoniczny
  • kontakt e-mail

Wszystko szybko i sprawnie, zresztą sam z niego korzystałem!

Źródło tekstu: https://jakzrobicstrone24.pl