Chcesz zapisać się na kurs akwareli? Wybierz naukę w szkole rysunku

Kurs malowania akwarelami - tu dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych metod wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym profesjonalistą, by czerpać z tego uciechę każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to wszak zaledwie metoda relaksu po trudnym dniu bądź pasja i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Jednak jeżeli pragniesz poznać nowe techniki, należy postawić na kurs malowania akwarelami.

Kurs akwareli – poznaj te wymagające farby

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo przyjemnego i bezproblemowego do wykonania, ale wpływ ma na niego mnóstwo czynników, o których początkujący twórca nie ma z reguły pojęcia. Duży udział w samym procesie malowania ma również zbieg okoliczności – akwarele to farby, nad którymi ciężko jest zapanować i nawet osoby doświadczone w tej technice wcale nie mogą być pewne tego, iż obraz zawsze będzie dokładnie taka, jak przewidywały. Kurs malowania akwarelami to idealne miejsce, by zacząć swoja drogę z tą techniką malowania i przyswoić sobie przydatną podstawową wiedzę konieczną do rozbudzenia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu mile widziany, niezależnie od tego, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym typem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych godzin szczegółowo przybliżają specyfikę farb akwarelowych, różnorodność technik ich używania oraz rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy wygląd dzieła.

Kurs akwareli – co na tym zyskasz?

W dobie popularyzacji internetu nie ma przeszkód, aby odszukać a potem obejrzeć filmy instruktażowe, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Jednakże nigdy nie będzie to jednoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli prowadzonym przez kompetentnego nauczyciela ze szkoły malarstwa i rysunku. W owocnej szkoleniu z technik artystycznych niezbędne są zalecenia, które kursanci dostają od instruktorów podczas pracy. Takie korekty pomagają szybciej rozwijać warsztat, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, że zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Ponadto praca w grupie innych ludzi o analogicznych pasjach formuje miłą aurę wsparcia, które jest nadzwyczaj potrzebne w inspirowaniu do dalszego doskonalenia warsztatu. Udział w rzeczowej analizie ilustracji innych kursantów, umożliwia potem trafnie ocenić własne prace już ukończeniu kursu.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]