Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

Poszerz swoją wiedzę o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, ale też są piękne. Praktycznie co parę dni, a głównie w miesiącach, kiedy wczasowicze masowo odwiedzają popularne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u stóp znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego przeszkolenia porwali się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Z tej przyczyny tym, którzy uwielbiają wysokie góry i chcą nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka w plenerze w bardzo małych grupach

Najlepszym sposobem, żeby pozyskać nieodzowne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego kursu pod okiem profesjonalistów z każdego z najistotniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, a więc instruktorów wspinaczki, przewodników górskich oraz ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego posługiwania się czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, poznają reguły asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które okazują się niezbędne w przypadku najrozmaitszych niespodziewanych wypadków. Szkolenie obejmuje również reguły prawidłowego postępowania w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada olbrzymie doświadczenie jako realizator ekspedycji w pasma górskie całego świata. Kursy odbywają się w plenerze (w Austrii, na Słowacji oraz w Polsce) w niewielkich grupach, które przeważnie nie przekraczają pięciu- osób. Dzięki temu przyswajanie wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika kursu wystarczająco uwagi i czasu, by mogli oni efektywnie opanować podstawową wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]