malarstwo cyfrowe, kurs digital painting

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, ponieważ te sektory rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci korzystają najczęściej z specjalistycznego oprogramowania. Znając te realia mnóstwo początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie sięga po popularne programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Współczesne narzędzia do malarstwa cyfrowego

Istnieje kilka programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że został opracowany jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został ulubionym oprogramowanie game devów oraz artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak przykładowo GIMP, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane farbami akrylowymi, temperą bądź akwarelą. Malarstwo cyfrowe daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie skończą!

Digital painting – nauka z udziałem instruktora

Właściwie lekcje digital paintingu odbywa się w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, lecz żeby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a przy tym poznać wszystkie funkcje oprogramowania oraz ważne triki korzystania z pędzli, najlepiej wykupić kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji programu. Ważne jest natomiast, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą kursu.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]