Wyprawa w Alpy – wycieczka dla aktywnych podróżników

Wycieczka w Alpy - dowiedz się więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Entuzjaści gór, którzy znają już dogłębnie każdą marszrutę w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach czy w Sudetach, częstokroć zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują propozycje wypraw w inne góry Europy. Liczni z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Malownicze Alpy – fantazja wspinaczy z całego globu

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem kilka europejskich krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy, to znaczy Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o których zdobyciu marzą wspinacze z całego globu, to na przykład Dom – 4545 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. czy Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Piz Badile albo Aiguille du Dru. Rozróżnia się wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy – wycieczki dla aktywnych turystów

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest kilka ciekawych propozycji adresowanych do miłośników gór o rozmaitym poziomie doświadczenia. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie i posiadają stosowną kondycję fizyczną, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, kładą nacisk zwłaszcza na zdobycie wiedzy, zalecamy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z podstaw prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Niekwestionowanym atutem takich wycieczek jest to, że organizowane są w niewielkich, zazwyczaj 7-osobowych grupach, co powoduje, iż każdy z uczestników może liczyć na wnikliwą uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się zachwycającym przeżyciem, niosącym przyjemność z pokonywania własnych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]