Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą skitur? Nie czekaj! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Większość osób wybierających się w góry zimą, udaje się tam zazwyczaj tylko po to, aby spędzić czas na szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Trudne, jednak niesłychanie satysfakcjonujące skitury

Turystyka narciarska przeżywa w ostatnich latach swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego odpoczynku w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na doświadczanie ich piękna w trakcie dość intensywnych, jednak niezmiernie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla obeznanych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią też posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest po prostu dużo trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich nart i butów.

Chcesz mieć pewność, czy poradzisz sobie na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników skitur są bezsprzecznie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam kapitalne warunki do tego typu wypraw. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z wypraw będzie adekwatna do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym zakresie poradę od organizatora skitur i jego instruktorów.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]