Najlepsze trasy rowerowe

Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Małopolska ma możliwość poszczycić się ogromną różnorodnością geograficzną przyrodniczą oraz pięknymi krajobrazami. Obszerne wrażenie robią w szczególe góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – jednakowoż nie tylko. Sporo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są nadzwyczaj zróżnicowane. Znajdziemy tu również takie szlaki rowerowe, które są zawikłane technicznie, jak oraz trasy korzystne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są nadzwyczaj malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę i podziwianie widoków.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, którą niektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy wiele atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, lecz prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu legendarnych i najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego walorem – oprócz pięknych widoków (i to niezależnie od pory roku) – jest perfekcyjna nawierzchnia oraz mnogość atrakcji i dostatnie zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on albowiem własny rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków i przyciągająca przyroda, ale też przewyższenia i trudności techniczne na trasie.