Jesteś zainteresowany pełną ofertą wycieczek trekkingowych? Nie zwlekaj! Wejdź na www.exploruj.pl.
Wypady w góry przybierają rozmaite postaci. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (tak oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże w zamian za nieraz ogromny trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się przepięknymi widokami.
Trekkingi – skala trudności
Skala trudności technicznej jest zależna od terenów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści rozróżniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do zintensyfikowanej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga dobrej sprawności oraz minimum podstawowej praktyki w górach – np. w polskich Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników z doskonałą kondycją, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, a także nieobawiających się mało wygodnych warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wyprawy.
Trekkingi – Góry Przeklęte i Andy
Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W Polsce entuzjaści tego typu rozrywki bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś idzie o inne góry na kontynencie europejskim, sporą popularnością szczycą się Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, jak również leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Andach, Karakorum lub Himalajach.
Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]