Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Szukasz aktualnej oferty wyprawy w Himalaje? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to dużo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stanowią arenę rywalizacji uznanych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również pośród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Problemy powoduje też samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Manaslu i Annapurny

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje albo Karakorum z rzadka postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bo nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]