Wycieczka na Kilimandżaro – tej wyprawy nigdy nie zapomnisz

Wycieczka Kilimandżaro - dowiedz się więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po wierzchołki gór to marzenie dużej części turystów, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Niecodziennych przeżyć bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Podróżników wabią głównie sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, kurczące się już lodowce, a także niesamowite krajobrazy. W skład masywu wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Mawenzi oraz Uhuru. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza odpowiednią preparację – z uwagi na sporą wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów ogromne wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny wyróżniać się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez blisko 7 do 8 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy również wyposażyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby uchroni również właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]