shuttersy w salonie, nowoczesne okiennice

Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Szutersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z wystrojem pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można zastosować też w polskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym doskonale wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – wyraźnie zwiększają estetykę wnętrza

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, będą pełniły dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy znacznie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości oraz przesiaduje się w nim sporą część dnia. Z tego powodu trzeba zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale również wygodne. Swoboda wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wpadającego do salonu, co pozwala m.in. na częściowe jego ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego zaciemnienie, jeśli chcemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Opcja kontroli dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak również z innego powodu – za ich sprawą można efektywnie korygować temperaturę sypialni, która ma przecież duży wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym o wiele dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. W dodatku takie okiennice lepiej odgradzają od donośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej drobinek kurzu niż w plisach firan, a ich czyszczenie jest niesłychanie łatwe i trwa zaledwie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]