Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Znajdź lampy solne na superbutelki.pl.

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po Europie, a czasem kupujemy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji obiektów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej najczęściej lampy, ale również inne narzędzia.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne są estetyczne i bez większego trudu dostosujemy je do wystroju pomieszczenia, gdyż są dostępne w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o takiej samej siatce krystalizacji oraz kształtach. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie polerowaną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy parający się wytwarzaniem takich lamp, nadają im różnorodne kształty, przykładowo sześcianu bądź walca.

Lampa solna a wytwarzanie anionów

Mnóstwo ludzi sądzi, że lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, czyli generowania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi ludziom chorym na na alergię czy astmę. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest łagodne i uspokajające, zatem poleca się stosowanie ich jednostkom cierpiącym na bezsenność albo stres, ponieważ przy nich można szybciej się wyciszyć. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a duże bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w dekoracji mieszkań oraz gastronomii.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]