Funkcje drewnianych listw podłogowych

Więcej o listwie podłogowej na www.balticwood.pl.

Wydają się mało znaczącym elementem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający argument, żeby nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale komponuje się z eleganckimi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]