Jak zamontować panele podłogowe?

Sprawdź, gdzie zamówić panele podłogowe.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie proste, więc wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Warto pamiętać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona wilgoć. Panele i narzędzia gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – specjaliści polecają robić to startując z kąta pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie są uszkodzone, gdyż później możesz mieć problemy z ich reklamacją. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi, która powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy zamontujesz też listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]