Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Jeśli chcesz kupić okiennice dekoracyjne, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Planując aranżację domu, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zwykle wybiera się standardowe rozwiązanie, czyli zasłony i firanki, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Shuttersy – nowość w europejskim budownictwie

Podstawową właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych poruszają się, tym samym można łatwo je ułożyć w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu lokatorów. Wytwarza się je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się przeważnie na oknach, jednak doskonale sprawdzają się również na drzwiach czy w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w polskich domach widuje się nadal sporadycznie, ale większość z nas zapewne w kinie bądź w telewizji, bowiem tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w krajach śródziemnomorskich.

Zalety shuttersów

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale wyglądają, mają one także praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie regulować użycie padającego światła: latem hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – utrzymać je na dłużej. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i da się je założyć je na większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom bardzo wytworny wygląd, a więc zwiększają wartość nieruchomości. Warto również podkreślić, że okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez pomocy linek, co posiadacze psotliwych zwierzaków czy rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające linki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]