Audyt SEO wykaże problemy Twojej strony internetowej

Zleć audyty stron internetowych.

Audyt – podając za internetowym wydaniem Słownika Języka Polskiego PWN – to kontrola przedsiębiorstwa, spółki lub firmy pod kątem wielu obszarów, m.in organizacyjnych i finansowych, jak również analiza perspektyw rozwoju. Czym, mając na uwadze zacytowaną definicję, jest zatem audyt SEO? Jest to gruntowna analiza strony www, sprawdzająca różne jej aspekty, jak prędkość wczytywania się witryny, hierarchię nagłówków, kod strony, metadane i wiele mniej i bardziej ważnych elementów. Prócz samego wykazania uchybień oraz błędów, w rzetelnym audycie SEO muszą być zamieszczone również wytyczne odnośnie rozwiązania wykrytych problemów.

Audyt SEO analizuje witrynę internetową pod kątem treści na stronie, dostępności, zgodności ze normami W3C, a także prawidłowości kodu. Poza tym sprawdzane jest również, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, aby wykryła ona wszelkie błędy na stronie oraz – co najważniejsze – zaleciła działania, które pomogą je naprawić.

Audyt SEO – płatny czy darmowy?

W internecie znajduje się masa stron i narzędzi, przy użyciu których można prędko i bez ponoszenia żadnych kosztów przeprowadzić audyt SEO strony www. Pozytywy tej opcji? Szybkość i cena. Wady? Jest ich sporo. Darmowe narzędzia bądź też wersje testowe z niewielką liczbą opcji, są bardzo niedoskonałe. Jeżeli już zauważą pewne nieprawidłowości na stronie, to na pewno nie wszystkie. Wiele pomyłek (m.in. w kodzie) spostrzec można tylko w trakcie analizy wykonanej przez specjalistę w danej dziedzinie, a nie oprogramowanie.

Na płatny audyt SEO realizowany przez agencję czeka się z reguły od kilku dni do blisko 30 dni. Czas na przygotowanie raportu powinien zostać sprecyzowany w umowie podpisanej z agencją, która podjęła się jego sporządzenia. Audyt płatny pozwoli wykryć wszystkie newralgiczne problemy obecne w witrynie. Jeśli strona była utworzona na ogólnodostępnym szablonie lub na platformie typu Magento czy Shoper, to rzeczy do poprawy może być mnóstwo. Jeśli strona wolno się wczytuje, a na istotne dla klienta słowa kluczowe wyświetla się daleko poza pierwszą pięćdziesiątką wyników wyszukiwania, to również są to znaki, że zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu będzie trafnym rozwiązaniem.

Jakie błędy wykrywa audyt SEO?

Dobrze przeprowadzony audyt SEO może wykryć sporo wad witryny, m.in:

 • brak czy też źle wykonana integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console),
 • przyczyny słabej widoczności strony na frazy kluczowe,
 • rzeczywista ilość zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępem do witryny dla robotów,
 • jakość kodu witryny,
 • poprawność w strukturze nagłówków,
 • słaba jakość zawartości strony,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy strony w wersji na komórki, takie jak zbyt wolne wczytywanie się różnych obrazów,
 • brak bądź źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • niska prędkość ładowania się strony w wersji desktopowej i mobilnej

.

Adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]