Przyjęcie okolicznościowe – co warto wziąć pod uwagę?

Szukasz więcej informacji o przyjęciach w Krakowie? Świetnie trafiłeś! Skieruj się tu.

Gdy ktoś mówi o planowaniu dużej uroczystości rodzinnej, zwykle naszym najszybszym skojarzeniem jest ślub z zabawą weselną. Tymczasem huczne przyjęcia okolicznościowe, na które czasem przybywa dziesiątki krewnych z dalekiej i bliskiej rodziny, to także przyjęcia z okazji 18-tych urodzin, chrzty czy komunie święte. Jeśli spis gości jest długi, najczęściej nie mamy możliwości zorganizować przyjęcia i przyrządzać poczęstunku dla uczestników we własnym zakresie. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zabukowanie pasującego do okazji lokalu.

Jak wybierać miejsce na organizację imprezy okolicznościowej?

Poszczególne rodzaje przyjęć wiążą się z różnymi potrzebami uczestników. W przypadku imprezy o typowo rozrywkowym charakterze, jak np. osiemnastka czy urodziny, , na której bawić się będą w większości osoby dorosłe, uczestnikom powinno się udostępnić nie tylko miejsce, gdzie skonsumują spokojnie posiłek, ale i pomieszczenie taneczne. Z drugiej strony zabawy, w których znaczną część gości stanowią kilkulatki, między innymi komunie bądź chrzciny, rekomenduje się urządzać w lokalu, który poza wydzierżawieniem sali wewnątrz budynku oferuje także przestrzeń w ogrodzie. Dzięki zaoferowaniu dzieciom zabawy na świeżym powietrzu będziemy mieć gwarancję, że nie znużą się zbyt szybko uroczystością i nie będą marudzić opiekunom o powrót do domu. Dania oferowane zaproszonym również powinny być dobrane do typu przyjęcia. Organizując takie wydarzenie najlepiej więc sięgnąć po ofertę firmy cateringowej, która zatroszczy się o apetyczne dania, bufet z zakąskami oraz ciepłe i zimne napoje.

Pałac Radziwiłłów pod Krakowem – zabawy okolicznościowe w królewskich salach i w plenerze

Wynajęcie miejsca na organizację zabawy okolicznościowej w Małopolsce, zwłaszcza w większych miejscowościach, nie jest wielką trudne, ale niewiele ofert może konkurować z zabytkowym Pałacem Radziwiłłów, zlokalizowanym w podkrakowskich Balicach. Od dziesiątek lat w iście dworskiej oprawie urządzane są w nim przyjęcia komunijne, chrzty i – rzecz jasna – wesela, które każdy z zaproszonych zapamięta na lata. W Pałacu można zarezerwować jedną albo kilka sal, w których bez trudu można pomieścić łącznie do 130 osób. Natomiast jeśli przyjęcie zostanie zorganizowana w plenerze, to ogród przed Pałacem zmieści mniej więcej 300 gości. Co istotne, obsługująca Pałac Radziwiłłów firma cateringowa zapewnia wszechstronną obsługę przyjęcia okolicznościowego, od ustawienia oraz dekoracji stolików, przez przyrządzenia dań, aż po doświadczoną załogę kucharzy i kelnerów.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]