Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - uzyskaj kompetentną pomoc profesjonalistów.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach jest często powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na etat, zaś ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, by właściwie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż myśli wielu z nas – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom współpracy okaże się zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda oraz oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić w szczególności z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy ekspertom od księgowości, otrzymamy gwarancję, iż ewentualne kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem mandatów. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i funduszy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Warto też napomknąć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem dużo spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa używając poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się wyłącznie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie koszty obsługi najczęściej zwiastują jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy zdobyli wymagane certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]