Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Poznaj ładne miejsca w Małopolsce na visitmalopolska.pl.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc często z trudem można odnaleźć się w setkach wiadomości o bieżących eventach sportowych czy kulturalnych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Portal dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – niezbędne informacje i wirtualne spacery

By pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o pokazach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie zauważą mapę, na której ekspresowo znajdą muzea i zabytki, hotele, motele i kempingi oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Prócz tego dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy czar miejscowego folkloru.

Rejestr konsulatów i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla turystów z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych południowych miejscowości. Informacje znajdujące się na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Niezmiernie wartościowa dla obcokrajowców jest też sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słowa i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie pobytu w Polsce.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego