Portal wiedzy o zdrowiu – traktuj go jako wskazówkę a nie podręcznik medyczny!

Blog o zdrowym odżywianiu - strona na miarę Twoich potrzeb.

W sieci można niesłychanie prosto zdobyć informacje o każdej sferze życia. Internauci mają zwłaszcza słabość do szukania porad w wyszukiwarce Google odnośnie kwestii medycznych, często nawet poprzedzając definitywną decyzję o wizycie u lekarza dniami buszowania po sieci w celu własnoręcznego odnalezienia odpowiedzi na palący problem. Ale czy to rozsądny sposób stosowania wiedzy zamieszczanej na stronach o urodzie i zdrowiu?

Portal o urodzie i zdrowiu to nie alternatywa dla specjalistycznej porady lekarskiej

W gąszczu treści o zabiegach estetycznych, dietach i zdrowiu udostępnianych w internecie znajdzie się wiele rzetelnych artykułów przygotowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby zafascynowanych tematyką zdrowia i od lat działających w branżach związanych z medycyną. Niemniej jednak korzystanie z publikacji zamieszczanych na portalach o urodzie lub zdrowiu nie powinno (a właściwie nie może!) polegać na przyjęcie ich za opcję alternatywną do kontaktu ze specjalistą. Portal o urodzie oraz zdrowiu, jeśli dostarcza rzetelnych informacji, może jednakowoż stać się wspaniałym źródłem dodatkowej wiedzy, która uprości czytelnikowi nawigację po świecie usług medycznych. Poznanie w sieci drobiazgowego opisu zabiegu wytłumaczonego niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z procedurą przyszłej operacji i zminimalizować stres z nią związany. Natomiast wpis opisujący objawy poprzedzające konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej zakomunikować swoje obawy specjaliście.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl