Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Więcej szczegółów o maszynie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również miejsca masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często używane są aparaty do presoterapii odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród urządzenie uciska kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ limfy. Jest mnóstwo zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To przede wszystkim obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się również szczególnie popularna w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe urządzenia do drenażu limfatycznego

Duże możliwości zastosowania urządzeń do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na progres tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg masażu. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, toteż bez przeszkód można spakować je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. choroba nowotworowa bądź niewydolność serca, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]