Terapia małżeńska – kiedy warto wziąć w niej udział?

Jeżeli pilnie szukasz specjalisty doświadczonego w dziedzinie terapii małżeńskiej UK, skieruj się na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każde małżeństwo może wpaść w najróżniejsze problemy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może pomóc?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z najróżniejszymi kłopotami. Specjalista pomaga pokonać trudności powiązane ze zdradą jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w razie nałogów, chociaż w takich sytuacjach często konieczne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w okresie choroby małżonków lub członków ich rodzin. Jest przydatny w momencie, gdy między partnerami pojawiają się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga również przezwyciężyć trudności oraz usprawnić związek. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich małżeństwo rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Podkreśla on, że małżeństwo to nie wyłącznie branie, ale przede wszystkim dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest odkrycie przyczyn leżących u podłoża partnerskich trudności. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską posiada wiedzę niezbędną do tego, by świetnie pokonywać kłopoty w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy przyczyniła się do tego, że obecnie bez większych problemów można spotkać polskiego psychologa także na terenie Zjednoczonego Królestwa. Mówienie po polsku ułatwia pracę nad problemem oraz podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na pomoc specjalisty. Także na emigracji warto zawalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi trudnościami. Powinno się pamiętać, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej partnerstwo może wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339